A Műegyetemen hat éve alakult Pixel-kör a hallgatók grafikai ismereteinek bővítését tűzte ki célul. A tanulási feladatok elvégzéséhez nélkülözhetetlen a Photoshop® ismerete és magabiztos használata, azonban a képzésben még nem jellemző a pixelgrafikus szoftverek tananyagba integrálása. A több féléven keresztül működő öntevékeny kör ennek a hiányosságnak a pótlására tett kísérletet, amelynek fókuszában a heti rendszerességgel tartott Photoshop®-képzések álltak. Az óravázlatok és a gyakorlati példák oktatása jegyzetté nőtte ki magát, majd e tudásanyag bővítésével és fejlesztésével egy önálló könyv kezdett körvonalazódni, és így született meg 2020-ban – a Magyar Építész Kamara és több, e témában érdekelt szakcég támogatásával – a TERC Kft. gondozásában a Pixelgrafika építészeknek című kötet.
A Clement Judit, Decsi Dániel, Fejes Gergő, Kovács Kata, Novák Zsanett, Oláh Dóra, Péter Richárd, Polonyi Viktor, Szabó Attila, Szabó-Kristóf Imola és Szekretár Mónika alkotta hallgatói közösség a következő, Fritz Perlstől származó idézettel ajánlja művét:
„A tanulás nem más, mint annak felfedezése, hogy valami lehetséges.” A kötet első része elméleti betekintést nyújt a pixelgrafika világába, elsősorban a Photoshop® programba, a második része pedig igyekszik lefedni az építészeti gyakorlatban előforduló grafikai feladatok teljes spektrumát. Az egyes kérdéseket az avatott szerzők mellett Ruga Máté szakmai lektor és Bretz Annamária korrektor részletesen illusztrált példákkal szemléltetik, így bárki könnyedén tudja hasznosítani ezeket a fogásokat a saját munkájában. A Photoshop® építészeti alkalmazásáról eddig nem született ilyen részletes és igényes képzési anyag. A Pixelgrafika építészeknek az építész- és tájépítész hallgatók mellett a praktizáló építészek és a témakör iránt érdeklődő mérnökök számára is használható, alapinformációkat tartalmazó segédkönyvként.