A TERC Kiadó gondozásában napvilágot látott Mőcsényi Mihály – Egy polihisztor tájépítész című, a Kossuth- és Széchenyi-díjas kertészmérnök életéről szóló tanulmányokat és esszéket tartalmazó kötetet lapozva tanulmányozhatjuk a XX. század és az új évezred kezdetének fordulatos, emberpróbáló korszakát, annak sorsalakító állomásait egy olyan ember életeseményein keresztül, aki szakterülete, a tájépítészet minden ágában maradandót alkotott. Életműve az általa felnevelt tájépítész-generációk munkáiban, világlátásában tovább él. Iskolateremtő, szakpolitikusi tevékenységével és példamutatásával így, tanítványain keresztül az egész magyar táj alakulására máig hatást gyakorol. Mivel tudását elsősorban szóban adta át diákjainak, különösen értékes ez a kiadvány. Számos gondolata csupán kéziratokban maradt fenn.
Füleky Zsolt építészeti, építésügyi és örökségvédelmi helyettes államtitkár szerint „a könyv készítői mély alázattal tekintették át és dolgozták fel professzoruk hagyatékát, hogy születésének centenáriumán ezzel tiszteljék meg emlékét. Így Mőcsényi Mihály olyan oldala tárul fel, amely az őt ismerő tájépítész-közösség számára is legfeljebb pontszerű emlékekként jelenik meg.
E pontokból és az eddig ismeretlen vonásokból kirajzolódik egy ízig-vérig a magyar földben gyökerező, ugyanakkor a legnagyobb nemzetközi elismerést is kivívó, örökségét mindvégig magával vivő, mégis szüntelenül újító, a kor kihívásaihoz alkalmazkodni képes személyiség. Mőcsényi Mihály azok közé tartozott, akikből sugárzik valami ősi életerő és tudás, amely megbecsülést ébreszt, magával ragad. Akiről bárki azt mondhatja: megtisztelő, hogy ismertem őt. Most lehetőség nyílik arra, hogy az olvasó is közelebb kerüljön e kivételes emberhez, nem mindennapi életútja megismerésével.”