A Magyar Mérnöki Kamara november 24-én, a Lurdy Ház Konferenciaközpontjában tartotta idei második küldöttgyűlését. A 139 szavazásra jogosult kamarai küldött részvételével tartott nagyrendezvény levezető elnöke ezúttal is Csohány Kálmán volt.
Az országos köztestület legfőbb döntéshozó fórumát elsőként Wagner Ernő köszöntötte. Az MMK elnöke beszédében a kamara lehetséges új elhelyezéséről adott rövid tájékoztatást. Mint emlékeztetett, 2024. április 1-én lejár az irodabérletünk, és hosszas egyezkedés után az a döntés született, hogy az évente csaknem 80 millió forintba kerülő Szerémi úti irodabérletet nem hosszabbítjuk meg, a kamarának költöznie kell. Tervek szerint ötéves, új bérleti szerződést kötünk egy a Budaörsi úton lévő irodaházra, de úgy, hogy a szerződést több terminusban is fel lehet mondani, a bérleti díj pedig éves szinten mintegy 20 millió forinttal kedvezőbb. Sőt – tette hozzá az MMK elnöke – ha sikerül egyezségre jutni, akár ezt az ingatlant is megvehetjük. Wagner Ernő elmondta: megkockáztatom, hogy soha nem volt még ilyen jó az MMK likviditása, jelenleg 600 millió forintot meghaladó likvid pénzeszköze van a kamarának.
A határozatképesség megállapítása, és a küldöttgyűlés tisztségviselőinek megválasztását követően a napirend kiegészítéséről (az alapszabály néhány pontjának módosításával kapcsolatos előterjesztés) született döntés.
Az MMK Küldöttgyűlése ellenszavazat nélkül elfogadta a 2023. évi költségvetési terv módosítását az előterjesztésben foglaltakkal összhangban, 966.366 eFt bevételi és 838.165 eFt kiadási főösszeggel, 120.201 eFt mérleg szerinti eredmény mellett.
A küldöttértekezlet tárgyalta a 2024. évi kamarai díjrendszert, és végül 100 igen, 38 nem szavazat mellett – az előterjesztés szerint, és az Alapszabály 6.2. pontjától eltérően a küldöttek kétharmadát meghaladó szavazati arányára figyelemmel – mérsékeltebb díjakat állapított meg:
- jogosultsággal vagy tanúsítvánnyal rendelkező tag tagdíja: 70.000 Ft,
- jogosultsággal vagy tanúsítvánnyal nem rendelkező tag tagdíja: 28.000 Ft,
- jogosultsággal vagy tanúsítvánnyal nem rendelkező 30 év alatti tag tagdíja, valamint a jogosultsággal vagy tanúsítvánnyal nem rendelkező tervező gyakornok tagdíja: 9000 Ft,
- jogosultsággal vagy tanúsítvánnyal rendelkező tiszteletbeli, örökös, vagy gyermekgondozási támogatásban részesülő tag, továbbá a 70 év feletti tagok tagdíja: 42.000 Ft,
- a kettős mérnöki, illetve építészkamarai tagok tagdíja: 49.000 Ft,
- kamarai tagsággal nem rendelkező nyilvántartottak, valamint a tervező-szakértő technikusok nyilvántartási díja: 56.000 Ft,
- a tanúsítvány kérelem eljárási díja: 30.000 Ft,
- tervező gyakornok, mentor, tervező műszaki ellenőr szakmai cím eljárási díja: 9000 Ft,
- egyéb szakmai cím (vezető tervező, műemléki területen gyakorlott) eljárási díja: 70.000 Ft,
- egyazon szakmai cím vonatkozásában újabb cím eljárási díja: 28.000 Ft,
- az etikai-fegyelmi eljárás kezdeményezése, valamint az etikai-fegyelmi eljárás fellebbezési díja: 70.000 Ft,
- a továbbképzési szabályzat szerinti szakmai továbbképzések maximális díja: 21.000 Ft.
Azt a napirendre vett előterjesztést, mely szerint az MMK-nak a nyilvántartási díjakból befizetett további 6,6%-ot a továbbiakban ne fizessék meg a területi kamarák a szakmai feladatalapú pályázati rendszer működtetésére, illetve a FAP forrásaira csak a szakmai tagozatok pályázhassanak, a küldöttgyűlés végül nem fogadta el.
A küldöttek az utolsó napirendi pontként tárgyalták az országos köztestület 2024. évi költségvetési tervét, amit ellenszavazat nélkül hagytak jóvá.