5° C
Ma 2024. november 21., csütörtök, Olivér napja van.
5° C
Ma 2024. november 21., csütörtök, Olivér napja van.

Bejelentkezés

e-Mérnök Rendszer



Letöltés
MMK Középtávú stratégia
2021-2025


Főoldal 5 kitekintő 5 Milyen irodaházakban dolgozunk a jövőben?

Milyen irodaházakban dolgozunk a jövőben?

máj 21, 2020 | kitekintő

A londoni székhelyű, díjnyertes Weston Williamson+Partners építész stúdió a Covid-19 járvány kapcsán a társadalmi távolságtartásra fókuszáló irodaterveket készített, melyek alkalmazásával – a veszélyhelyzet feloldását követően – a munkatársak biztonságosan térhetnek vissza a megszokott irodai környezetbe.

 

„Meg akarjuk adni a választási lehetőséget kollégáinknak: vannak, akik nagyon lelkesek a megszokott munkarendhez történő visszatéréstől, és szeretnék végre maguk mögött hagyni a home office-t; de akadnak ellentétes vélemények is. Mindkét álláspontot figyelembe kell vennünk” – mondta el Chris Williamson.

Az egy főre jutó rendelkezésre álló hely növelése érdekében a stúdió szándéka, hogy 100 alkalmazottjuk legalább fele napi szinten otthonról dolgozzon, az irodai jelenlétet igénylő feladatok szerint. A Weston Williamson+Partners által tervezett változtatások között szerepel többek között egy tisztítózóna felszerelése a hallban, átlátszó térelválasztók elhelyezése az asztalok körül, és az ajtók átalakítása automatikus, érintésmentes használatra. Zárt tárgyalótermek helyett nyitott térben kívánják a megbeszéléseket tartani, és baristát, illetve szakácsot is foglalkoztatni fognak, elkerülve az alkalmazottak közös konyhahasználatát. „A legfontosabb az, hogy ezeket a módosításokat stílusosan és kegyelemmel végezzük el, és ezeket a szerencsétlen körülményeket javunkra fordítva használjuk fel, az éghajlatváltozást is szem előtt tartva” – tette hozzá Williamson.

Noha a Weston Williamson + Partners saját irodája alapján készítette el terveit, Williamson úgy véli, mintaként szolgálhatnak más cégek számára is.

Irodájuk átalakítása mellett az építésstúdió az alkalmazottak biztonságos munkába járása miatt is aggódik. A stúdió 10 nagyvárosban készített felmérést az ingázókról, s ez alapján a londoni tömegközlekedési infrastruktúra fejlesztésére is javaslatot tett. Ezek között szerepel a kerékpárutak számának növelése, a széles körben elterjedt ingyenes kerékpárkölcsönzés, csúcsidőszakban az autók London központjából történő kitiltása, az elektromos robogók legalizálása és a tömegközlekedés előfoglalása. Williamson úgy véli, a koronavírusnak lendületet kell adnia London és más városok fejlesztéséhez a környezettudatosság jegyében. „A Weston Williamson+Partners-nél szenvedélyes mérnöki tervezéssel teremtünk civilizált városokat. A 2020-os év lehet az, amikor egy vírus tanítja meg számunkra, hogyan kell élnünk.” 

Forrás: https://www.dezeen.com/2020/05/14/weston-williamson-social-distancing-office/

kamarai hírekkiemelt kamarai hírek

Műszaki Értelmiség Napja, Debrecen

A Hajdú-Bihar Vármegyei Mérnöki Kamara – a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Építőmérnöki Kar, valamint a Magyar Tudományos Akadémia DAB Műszaki Szakbizottsága közreműködésével – a Magyar Mérnöki Kamara védnöksége alatt október 15-én konferenciát...

kitekintő

New Yorkban lebegő úszómedencét építenek a Brooklyn hídnál

Hamarosan egy különleges úszómedence lesz New York új attrakciója, melyet a 35-ös mólónál építenek meg Manhattan Lower East Side-ja közelében, a Brooklyn hídnál. Ám a megvalósítás előtt a biztonságos úszás megteremtése érdekében, a város az állammal közös...

digitális mérnök újság


Mérnökigazolvány
Kamarai kedvezmények


Keresés

Melyik kategórián belül szeretne keresni?(Kötelező)