A FUTURA Bau készház rendszer nem újdonság, legalábbis Európa nyugati felében nem, hiszen ott már az 1970-es évek óta alkalmazzák nagy sikerrel. Hazánkban viszont még csak most fedezték fel ezt az építési módszert az építtetők, Magyarországon így már csaknem 200 ház épült fel.
A technológia lényege a könnyűbeton panel. Ez a panel azonban nem „AZ” a panel, amit a házgyári lakásoknál megszokhattunk. Itt ugyanis nem tömör, hanem a betonhoz adagolt duzzasztott agyagszemcsékkel dúsított könnyűbeton adja az építmények tartószerkezetét.
A beton előnyei, annak hátrányai nélkül
A keramzit beton sikere a hagyományos falazóelemekkel megegyező vagy azoknál kedvezőbb tulajdonságainak köszönhető. A duzzasztott agyagos beton üzembiztosan hozza a hagyományos betonfal minden előnyét, annak hátrányai nélkül. Szilárdsága nagyobb, mint a téglából vagy száraz építőanyagokból készült falazat esetén, de a tiszta betonnál jóval könnyebben megmunkálható. E tulajdonsága révén pedig megkönnyíti a kész házak esetén a szerelvények beépítését, a technológia kivitelezési pontossága és gyártási tűrése pedig kiemelkedően jónak (+- 5mm) mondható.
Emberi épületek
A könnyűbeton nemcsak a megmunkálás terén viselkedik “emberbarátian”, de az e technológiával készült épületek is otthonosabbak, emberközelibbek a tömör betonból/téglából építetteknél. A keramzit beton tűz- és fagyálló, emellett kiváló hő- és hangszigetelő. A normál betonhoz viszonyítva jobb páradiffúziós és hőátbocsátási paraméterekkel rendelkezik, ami az így épült lakó- és tartózkodási terekben optimális klímát tesz lehetővé. Semleges a pH-értéke, nem bomlik, nem porlad és a kártevőkkel szemben is ellenálló, azaz 100%-ban környezetbarát.
Költséghatékony építést tesz lehetővé
A hagyományos falazóelemekkel szemben ez a technológia azért is népszerű, mert számos ponton jóval olcsóbb azoknál. Így például általában nincs szükség sávalapra, egy költségtakarékosabb lemezalap is elegendő hozzá, ugyanígy megtakarítás érhető el azáltal, hogy az önhordó falazati rendszer nem igényel betonkoszorút a tetőzet kialakításához.
A falak mindkét oldalon síkfelülettel rendelkeznek, ezért nincs szükség az esetenként hosszabb száradási idővel járó belső vakolásra, a felületek egy gyors finomglettelést követően készen állnak a festésre.
A házban élők szempontjából lényeges tulajdonság, hogy a könnyűbeton falazóelemekkel készült házak nem nedvesednek, nem penészednek, mivel az agyaggyöngyök megtörik a kapillárisokat, így a talajnedvesség nem tud felszivárogni a falakba.
Vékonyabb falak, plusz négyzetméterek
A fenti előnyökön túl van még egy nagyon fontos érv a FUTURA Bau készházak mellett, ez pedig az, hogy a technológiával épített házak kedvezőbb négyzetméter aránnyal rendelkeznek, mint a hagyományos téglából készült társaik. A duzzasztott agyagos falemeleknél ugyanis a 15 cm vastag főfal ugyanolyan paramétereket biztosít, mint egy 30 cm-es téglafal, ezáltal 5-8%-os (egy 100 négyzetméteres házat alapul véve egy plusz helyiség!) nettó hasznos alapterület növekmény érhető el pusztán a vékonyabb falaknak köszönhetően.
Gyorsan épül, mégsem könnyűszerkezetes
Készház rendszerünket gyakran hasonlítják össze a könnyűszerkezetes építési technológiával. Az analógia annyiban helyes, hogy valóban nagyon gyorsan – akár fél nap alatt felállítható – egy lakóingatlan falazata. Ugyanakkor a betonelemeknek köszönhetően házaink hőtartó képessége jobb a könnyűszerkezetes épületekénél, emellett az építőelemek tartósságát figyelembe véve az ingatlan értéke is magasabb, ami a későbbiekben, az ingatlan egy esetleges másodlagos értékesítésénél játszhat komoly szerepet.
Regisztráljon díjmentes online bemutatónkra: Könnyűbetonos készházépítés szakmai szemmel