Nagy szabású ünnepséggel nyílik meg szeptember 30-án az Egyesült Arab Emírségekben a koronavírus-járvány miatt egy évvel elhalasztott dubaji világkiállítás.
A magyar pavilon a 2011-ben elhunyt Makovecz Imre Kossuth- és Ybl-díjas építész, a magyar organikus építészet megteremtőjének szellemiségét tükrözi. Az épület, amelyet Makovecz egykori tanítványa és munkatársa, Csernyus Lőrinc tervezett, egy belső kupolából és az azt körülölelő külső burokból áll. Állandó kiállításának központi témája Magyarország gyógy- és termálvízkincsei és jótékony hatásuk bemutatása lesz. A magyar pavilont, amely azért is különleges, mert ez az egyetlen faszerkezetű épület az egész térségben, újságírók a dubaji expó 15 legizgalmasabb épülete közé választották.
A magyar pavilon az expó 24 hetében várhatóan több mint 35 kulturális rendezvénynek ad majd otthont, és a látogatók több száz magyar kézműves gasztrotermékkel is megismerkedhetnek.
Az Expo 2020 stábjának közleménye hangsúlyozza, hogy ez az első világkiállítás a közel-keleti, afrikai és dél-ázsiai régióban és az arab világban, és azt, hogy az expók általában nagyobb tömeget vonzanak, mint a labdarúgó világbajnokság vagy az olimpiai játékok. A kiállításon 192 ország mutatkozik be, és a szervezők 25 millió látogatóra számítanak. A világkiállítás a megnyitó ünnepség utáni napon, október 1-jén nyitja meg kapuit a nagyközönség előtt, és 2022. március 31-én ér véget. (MTI)