A Magyar Mérnöki Kamara – a vele együttműködő Építési Vállalkozók Országos Szakszövetségével, a Lechner Tudásközponttal, az Építéstudományi Egyesülettel és a széles támogatottsággal rendelkező és Magyarországon járatos és ismert szoftvereket fejlesztő, illetve forgalmazó szervezetekkel közösen – kiemelt feladatának tekinti a mérnöktársadalom korszerű technológiákon alapúló ismeretátadását és képzését.
A BIM 1.0 Mesteriskolát a beruházások hazánkban korábban nem tapasztalt méretű bővülése, valamint a bővüléssel párosuló magas minőségi és gazdaságossági igények hívták életre. A BIM 1.0 mesteriskola az első és alap lépés volt ahhoz, hogy az új kihívások teljesítéséhez szükséges jelentős többlet tudást megalapozzuk. Ahhoz, hogy a különböző építési folyamatok versenyképességét növelni lehessen az ismert munkaerő és kapacitáshiányok mellet, a megszerzett tudást bővíteni és fejleszteni kell, hogy mind a magán, mind az állami beruházásokon a mérnökök helyt tudjanak állni. A BIM 2.0 Mesteriskola célja ezért az, hogy a már megszerzett ismeretekre építve egy olyan, tapasztalati és gyakorlati tudást adjon egy összetett és tömör képzés során, amit aztán a résztvevő mérnökök a teljes építési és üzemeltetési folyamat – előkészítés, tervezés, valamint a kivitelezés előkészítése, a kivitelezés, épületkarbantartás – során hatékonyan hasznosíthatnak mindennapi munkájuk során.
A képzés struktúráját tekintve hibrid oktatási formában fog zajlani, oly módon, hogy a személyes jelenlét kiemelt fontos legyen egy bizonyos mértékben. A kötelező személyes jelenlét mértékéről később adunk tájékoztatást.
A képzés kilenc összefoglaló blokkba rendezhető képzési tervet jelent:
- BIM 2.0 Mesteriskola Orientációs nap
- BIM szervezeti képességek, BIM szabványok (nemzetközi szabályozás kitekintés)
- BIM előkészítő dokumentációk, BIM követelmények, szerződéses környezet és etika
- CDE környezet bevezetésében, és a tervezésben, kivitelezésen való alkalmazásában, CDE szoftver alkalmazások áttekintése
- BIM alapú tervezés – laborgyakorlat (különböző szakági tervezés szoftverképzés)
- BIM alapú kivitelezés (egy-egy magasépítési és mélyépítés/vonalas létesítmény)
- BIM alkalmazások műszaki ellenőrzés, építés vezetésben (szoftvergyakorlat)
- BIM alapú üzemeltetés (üzemeltetésre való előkészületek, és esettanulmányok)
- BIM esettanulmányok, projektek – tapasztalatok
A képzés időtartama: 72 óra / 9 blokk / 12 képzési nap
A képzés tervezett időtartama: 2023. november 23. – 2024. március 22.
A képzés struktúrája: hibrid oktatási forma (kötelező személyes megjelenést igénylő képzési napokkal), konzultációs szakmai blokkok, terepgyakorlat (BIM létesítmények látogatása)
A képzés részvételi feltételei: felsőfokú végzettség kötelező, műszaki végzettség és az MMK BIM 1.0 Mesteriskolán szerzett oklevél előnyt jelent.
A képzés lezárásaként a hallgatók teszt, illetve beszámoló írásával tesznek tanúságot a képzési anyag elsajátításáról, és erről az MMK bizonyítványt ad ki az eredményes vizsgát követően.
A képzés részvételi díja: 400.000 Ft + ÁFA.*
A mérnöki kamara tagjai kedvezményben részesülnek.
Jelentkezési határidő: 2023. november 5., 24 óráig.
JELENTKEZÉS A BIM 2.0 KÉPZÉSRE
A képzés szakmai koordinátorai: Virág Zoltán, Rónai András
Szervezési koordinátor: Szabó Dávid
A képzéssel kapcsolatos kérdésekkel az alábbi címen érik el a továbbképzés szervezőjét: szabo.david@mmk.hu