Mi történt Steve Jobs, az Apple elnöke, vezérigazgatója, a számítástechnika egyik úttörője garázsában? Miféle egyenletek működtetik a világot? Van-e közös vonás Newton fluxióelméletében és a Mona Lisában? – többek között ezen izgalmas kérdésekre is választ kapunk a Typotex Kiadó gondozásában megjelent A gondolkodás forradalma című kötetben, melynek alcíme is sokat elárul: Hogyan alakítja a matematika a világot? Tanulmányozva a művet, nem kell matematikusnak lennünk ahhoz, hogy ezeket megértsük. A matematika olyan absztrakt fogalmakkal kapcsolatban mond ki örök érvényű igazságokat, amelyek nélkül sosem tudtunk volna választ találni számos gyakorlati kérdésre. Példaként említhetjük a következőket: miképpen építhetnénk biztonságos függőhidat, hogyan juthatnánk el a Holdra? Amikor már nem kellett más, csak papír, ceruza és persze sok számítás, hogy kiderüljön, valóban működnek-e az elképzeléseink, hirtelen képessé váltunk megjósolni a jövőt.
A könnyed, világos stílusban megírt könyv érdekes paradoxonokon, fontos tudományos felfedezéseken és izgalmas problémákon keresztül világítja meg: az emberiség története
szétválaszthatatlanul összefonódik a matematikával. A szerző, Mosóczi András hazánk egyik legnépszerűbb matematikaoktató weboldalának (mateking.hu) alapítója. Írásaiban és előadásaiban hihetetlenül laza, mégis precíz stílusban mutatja be a matematika világát. Felsőoktatási tapasztalatait 2010-ben kezdte el online képzési anyagokba sűríteni, olyan epizódokba és videókba, ahol a világos és egyszerű magyarázatok közvetlen és humoros stílusban, bárki számára érthetővé teszik a matematikát.