A berlini Martin Binder dizájner és Claudio Rimmele pszichológus páros fertőzésmentes játszótér koncepcióval rukkolt elő annak érdekében, hogy a gyermekeknek pandémia idején se kelljen nélkülözniük a közös játék élményét. Olyan hely létrehozását tűzték ki célul, amely egyszerre védi a felhasználókat a lehetséges fertőzésektől, ugyanakkor lehetővé teszi a szórakoztató interakciókat.
A megálmodott játszótér a Rimbin nevet kapta tervezőik nevéből kreálva. A teljes játszótér több különböző játékterület csoportjából áll – homokozóval, mászófelületekkel, mókuskerékkel –, és az amazóniai vízililiom formáját idézi. A design nem véletlen, hiszen az esztétikum és funkció mellett ugyanolyan stabilnak kell lennie, mint a különleges, nagy súlyt is elbíró tavirózsa leveleinek. Minden gyermeknek lehet saját játékplatformja, külön bejárathoz vezető egyedi utakkal, ahonnan biztonságos távolságból láthatják egymást és üreges csövek segítségével kommunikálhatnak társaikkal. Azok az elemek, amelyek közvetlen érintkezésbe kerülnek a gyermekekkel – mint a fogantyúk és csövek –, fémből készülnek, hogy könnyen fertőtleníthetők legyenek. (A tervezők fertőtlenítőszer-adagolók felszerelését is javasolják.) „A gyerekeknek interaktív szabadtéri játékra van szükségük. A társadalmi és fizikai ingerek elengedhetetlenek a testi- és szellemi fejlődésükhöz, valamint a fontos mindennapi készségek elsajátításához” – nyilatkozta a tervezőpáros.
A tervezők remélik, hogy koncepciójukat a világjárvány idején és utána is alkalmazzák majd: a városokban lévő játszóterek ily’ módon történő kialakítása hosszútávú előnyökkel jár, hiszen influenza időszakban éppúgy megelőzi a bajt, mint egy Covid-19 világjárványhoz hasonló helyzetben.
Nem a Binder-Rimmele páros persze az egyetlen, akiket a gyermekek jólléte foglalkoztat a mostani járványhelyzetben. Sok tervező készített különböző „vírus-kompatibilis” játékokat a kicsik szórakoztatására: az IKEA asztalokkal és takarókkal összeállítható erődöt tervezett, míg a Metaform Architects olyan testre szabható arcvédőkkel állt elő, melyeket – a gyerekek örömére – állati fülekkel vagy éppen koronával egészíthetnek ki.