3° C
Ma 2024. november 21., csütörtök, Olivér napja van.
3° C
Ma 2024. november 21., csütörtök, Olivér napja van.

Bejelentkezés

e-Mérnök Rendszer



Letöltés
MMK Középtávú stratégia
2021-2025


Főoldal 5 fókusz 5 Mobilkapcsolatok jövője

Mobilkapcsolatok jövője

febr 19, 2020 | fókusz

Három év múlva a világ mobilkapcsolatainak több mint 10 százalékát teszik majd ki az 5G kapcsolatok, amelyek átlagos sebessége 575 Mbp/s lesz, vagyis 13-szor gyorsabb, mint egy átlagos mobilkapcsolat – állítja előrejelzésében a Cisco.

Ez a teljesítmény lehetővé teszi a mesterséges intelligencia (AI), valamint a különböző IoT-alkalmazások elterjedését, beleértve többek között az önvezető autókat, az okosvárosokat és a hálózatba kapcsolt egészségügyi eszközöket. A prognózis szerint 2023-ban a világ lakosságának több mint 70 százaléka (5,7 milliárd ember) rendelkezik majd mobilkapcsolattal, internethozzáféréssel pedig a Föld népességének 66 százaléka. Személyenként körülbelül 3, háztartásonként közel 10 hálózatba kapcsolt eszközt használnak majd 2023-ban, az eszközök és kapcsolatok közel fele (47 százalék) videóképes lesz.
Világszerte az IoT-alkalmazásokat támogató M2M (Machine-to-Machine technológia – olyan adatáramlás, amely emberi közreműködés nélkül, gépek között zajlik) kapcsolatok az összes eszköz és hálózati kapcsolat 50 százalékát teszik majd ki.
A hálózatba kapcsolt eszközök 45 százaléka mobilkapcsolattal, 55 százaléka vezetékes vagy Wi-Fi hálózaton keresztül csatlakozik majd az internetre 2023-ra, az 5G hálózatok a mobilkapcsolatok 10,6 százalékát teszik majd ki. A Wi-Fi hotspotok száma négyszeresére nő a következő 5 év során: 2018-ban 169 millió hozzáférési pont volt, 2023-ban ezek száma várhatóan eléri az 628 milliót.
A közép-kelet-európai regionális trendek közül kiemelik, hogy a régióban az internet- és mobilkapcsolattal rendelkező felhasználók aránya közel 80 százalék lesz 2023-ra. A régióban 2023-ra a mobilhálózatok 2,5 százalékát teszi ki az 5G hálózatok, több mint felét (50,5 százalékát) a 4G hálózatok. A prognózis szerint 2023-ban a közép-kelet európaiak 9,1 milliárd mobilapplikációt fognak letölteni. Közép-Kelet-Európában a hálózatokra kapcsolódó eszközök 50 százaléka M2M modul lesz 2023-ra, szemben a 2018-as 29 százalékkal. Ebbe a körbe tartoznak például a szenzorok az energetikában és a mezőgazdaságban, a testen viselhető okoseszközök vagy az okosotthon berendezések is.
(Forrás: Cisco Annual Internet Report / MTI)

kamarai hírekkiemelt kamarai hírek

Műszaki Értelmiség Napja, Debrecen

A Hajdú-Bihar Vármegyei Mérnöki Kamara – a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Építőmérnöki Kar, valamint a Magyar Tudományos Akadémia DAB Műszaki Szakbizottsága közreműködésével – a Magyar Mérnöki Kamara védnöksége alatt október 15-én konferenciát...

kitekintő

New Yorkban lebegő úszómedencét építenek a Brooklyn hídnál

Hamarosan egy különleges úszómedence lesz New York új attrakciója, melyet a 35-ös mólónál építenek meg Manhattan Lower East Side-ja közelében, a Brooklyn hídnál. Ám a megvalósítás előtt a biztonságos úszás megteremtése érdekében, a város az állammal közös...

digitális mérnök újság


Mérnökigazolvány
Kamarai kedvezmények


Keresés

Melyik kategórián belül szeretne keresni?(Kötelező)