A Műegyetem több mint hetven programja mutatta be a tudományok iránt érdeklődőknek a BME-n folyó kutatómunkát szeptember 29-én, a Kutatók Éjszakáján.
Az intézmény mind a nyolc kara és a BME Könyvtára és Levéltára is érdekes programokkal várta a látogatókat. A Kutatók Éjszakáján az érdeklődők betekinthettek korunk legizgalmasabb tudományos kutatásaiba, megismerkedhettek azok tudományterületeken túlnyúló hatásaival. Előadást hallhattak a mesterséges intelligencia etikájáról, vagy arról, ki felel a Facebookon megjelenő tartalmakért. Felkészült-e Budapest a klímaváltozás által kiváltott egyre gyakoribb és erőteljesebb hőhullámokra? – egy újabb forró kérdés, amire választ kaphattak a látogatók.
A CH épület előtt a vegyészek kicsiknek és nagyoknak egyaránt izgalmas, interaktív kísérleti bemutatóval várták az érdeklődőket. A látogatók testközelben ismerkedhettek meg a kvantumkommunikációval, és betekinthetnek a 3D nyomtatott mikrofluidikai megvalósítások – nanovilág és bioérzékelők világába is. (bme.hu, fotó: MTI)