4° C
Ma 2024. november 21., csütörtök, Olivér napja van.
4° C
Ma 2024. november 21., csütörtök, Olivér napja van.

Bejelentkezés

e-Mérnök Rendszer



Letöltés
MMK Középtávú stratégia
2021-2025


Főoldal 5 kitekintő 5 Hat szupermagas felhőkarcoló, amelyeket észak-amerikai városokba terveznek

Hat szupermagas felhőkarcoló, amelyeket észak-amerikai városokba terveznek

aug 24, 2022 | kitekintő

A szupermagas felhőkarcolók egyre gyakoribbak Észak-Amerikában New Yorkon kívül is. A szupermagas felhőkarcoló definíciója meglehetősen egyszerű: 300 méternél magasabbra tör az égbe. A világ első szupermagas felhőkarcolója, a Chrysler Building 1930-as megépítése óta mintegy 30 ilyen épületet emeltek Észak-Amerikában, a legtöbbet New Yorkban. Érdekes, hogy míg Kína hivatalos tiltással reagál a szupermagas épületek új hullámára, addig az észak-amerikai országokban tovább növekszik az építkezések száma. Az alábbiakban hat felhőkarcoló tervet mutatunk be, amelyek építését New Yorkon kívüli városokban terveznek megépíteni. Ha megvalósulnak, minden bizonnyal átrajzolják az észak-amerikai városok sziluettjét.

 

400 Lake Shore Chicago tervező: SOM, Chicago, Illinois, USA

A 400 Lake Shore egy toronypár lesz, amely a Chicago folyó végén épül majd azon a helyen, ahol eredetileg a szintén szupersztár építésznek számító Santiago Calatrava Spire-jét tervezték megépíteni. Az eredeti terveket a chicagói polgárok és politikusok észrevételei miatt módosították, és a két torony közül az egyik tervezett magasságát az eredeti 337 méterről 267 méterre csökkentették. David Childs, a chicagói SOM iroda építészmérnöke az ikonikus New York-i One World Trade, a nyugati félteke legmagasabb felhőkarcolójának tervezésében is részt vett.

98 Red River, tervező: KPF, Austin, Texas, USA

A New York-i Kohn Pedersen Fox építésziroda közzétette az első olyan szupermagas felhőkarcoló terveit, amelyet a texasi fővárosban építenének, ahol az elmúlt években robbanásszerű növekedés zajlott. A Red River Streetre tervezett építmény a Colorado folyótól lejtősen emelkedik majd felfelé és távolodik el tőle. A torony tervei szerint a vastag alap egy vékonyabb törzsben folytatódik, az átmenetet szabadon hagyott acélgerendák jelzik majd. A felhőkarcoló, amelynek a KPF iroda a tervezője, lakó-, kiskereskedelmi és irodahelyiségekkel is rendelkezik majd, és a legmagasabb épület lesz Texasban.

Waldorf Astoria Miami, tervező: SSA/Carlos Ott, Miami, Florida, USA

A Waldorf Astoria 319,7 méter magas lesz, és ez lesz az első szupertorony, amely a floridai városban készül el a tervek szerint 2026-ban. A Sieger Suarez Architects az uruguayi Carlos Ott építésszel működött együtt a tervezésben, amely egy sor eltolt, egymásra helyezett tömbből áll. A felhőkarcoló Miami belvárosában, a Biscayne Boulevardon kap helyet.

Seattle Tower, tervező: ODA, Seattle, Washington, USA

A New York-i ODA stúdió 2020-ban jelentette be egy 361 méter magas felhőkarcoló terveit, amely Seattle belvárosában valósul meg. A felhőkarcolót részben a világjárvány miatt megváltozott igények inspirálták; a torony közepébe egy mini zöldövezetet integrálnak. Az elsősorban lakóházként funkcionáló felhőkarcoló lesz az első szupermagas épület, amely Seattle-ben épül.

Frank Gehry „Forma” elnevezésű épülete, Toronto, Ontario, Kanada

A neves építész, Frank Gehry az év elején jelentette be egy torontói felhőkarcoló-pár felülvizsgált terveit. A kettő közül a magasabb 298 méterre nyúlik majd a felhők közé. A projekt közel egy évtizede készül, és már többféle formát öltött. Bár a stúdiója Los Angelesben működik, Gehry Torontóban született, így a projekt – az általa valaha tervezett legmagasabb lakótorony – egyfajta hazatérés az építész számára.

1200 Bay Street, tervező: Herzog and de Meuron, Toronto, Ontario, Kanada

A torontói Bay Streetre a svájci Herzog and de Meuron építésziroda egy 324 méter magas felhőkarcolót tervezett. A szuperkönnyű és szupermagas 1200 Bay Street lakó-, kereskedelmi és kiskereskedelmi funkciókat is magában foglal majd. Ha elkészül, ez lesz a legmagasabb felhőkarcoló Torontóban, sőt egész Kanadában, csak a CN-torony lesz magasabb nála. Elkészülte valamikor 2023-ban várható.

 

Forrás: https://www.dezeen.com/2022/08/01/supertall-skyscrapers-north-american-cities/

 

kamarai hírekkiemelt kamarai hírek

Műszaki Értelmiség Napja, Debrecen

A Hajdú-Bihar Vármegyei Mérnöki Kamara – a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Építőmérnöki Kar, valamint a Magyar Tudományos Akadémia DAB Műszaki Szakbizottsága közreműködésével – a Magyar Mérnöki Kamara védnöksége alatt október 15-én konferenciát...

kitekintő

New Yorkban lebegő úszómedencét építenek a Brooklyn hídnál

Hamarosan egy különleges úszómedence lesz New York új attrakciója, melyet a 35-ös mólónál építenek meg Manhattan Lower East Side-ja közelében, a Brooklyn hídnál. Ám a megvalósítás előtt a biztonságos úszás megteremtése érdekében, a város az állammal közös...

digitális mérnök újság


Mérnökigazolvány
Kamarai kedvezmények


Keresés

Melyik kategórián belül szeretne keresni?(Kötelező)