Az alapításának 35. évfordulóját ünneplő Hajdú-Bihar Vármegyei Mérnöki Kamara egésznapos konferenciával és az azt záró gálavacsorával ünnepelte a mögötte álló sikeres három és fél évtizedet.
A Kölcsey Központ éttermében tartott eseményen és éjszakába nyúló mérnökünnepen a vármegye vezető tisztségviselői, a hazai műszaki- és tudományos közélet irányítói, a Magyar Mérnöki Kamara szervezeteinek képviselői, valamint mérnökcégek vezetői vettek részt. Az est fővédnöke a Magyar Mérnöki Kamara elnöke, Wagner Ernő volt, míg díszvendégként pedig a Hajdú-Bihar Vármegyei Közgyűlés és a Megyei Önkormányzatok Országos Szövetségének elnöke, Pajna Zoltán építészmérnök, illetve a Hajdú-Bihar Vármegyei Mérnöki Kamara alapító elnöke, Dezső Zsigmond okl. építőmérnök tisztelték meg jelenlétükkel az összegyűlt mérnöki közösséget.
Az évfordulós gálavacsorán a vendégeket először az est háziasszonya, dr. Czipáné Kovács Mária a HBVMK titkára, majd a HBVMK elnöki tisztségét 2009 óta betöltő dr. Liska András üdvözölte. Köszöntőbeszédében kiemelte, hogy a jubileum nemcsak az elmúlt 35 év eredményeire való visszaemlékezésre, és azok megünneplésére nyújt alkalmat, de arra is remek lehetőség, hogy kötetlen beszélgetések keretében közösen gondolkodjunk a mérnöktársadalom jövőjéről. Hangsúlyozta, hogy a generációk közötti együttműködés erősítése, a fiatal szakemberek bevonása és a mérnökszakma presztízsének megőrzése közös érdekünk. Megköszönte a tagok aktív együttműködését, rámutatva, hogy a kamara elért sikerei a közösség összefogása nélkül nem valósulhattak volna meg. Kiemelte, hogy az együtt gondolkodás, a kölcsönös párbeszéd elengedhetetlen annak érdekében, hogy tovább tudjunk haladni a 35 éve megkezdett úton, hiszen magasan képzett mérnökök nélkül nincs társadalmi és gazdasági fejlődés sem.
Sándorné Göblyös Magdolna, a kamara alapító tagja vidám és színes történetekkel idézte fel a kamara megalapításának körülményeit, valamint az elmúlt évtizedek legemlékezetesebb pillanatait és sikereit. Beszédében kiemelte, hogy a kezdetben négy, mára tíz szakcsoporttal működő közösség sikerének kulcsa az összefogás erejében, a felelős gazdálkodásban és a tagdíjakból, adományokból, valamint az alapítók által példaértékű módon felajánlott tiszteletdíjakból fakadó stabil anyagi háttérben keresendők. Mindezek eredményeként a kamara ma már egy modern, a városközpontban található, fejlett informatikai rendszerrel felszerelt székházban működik, amely nemcsak szakmai rendezvények, hanem online előadások számára is ideális helyszín. Hangsúlyozta, hogy a Hajdú-Bihar Vármegyei Mérnöki Kamara jelenleg is a legeredményesebb ilyen jellegű vármegyei szervezet az egy főre jutó saját tőke és eszközállomány tekintetében.
Az ünnepi felszólalások zárásaként dr. Liska András az alapító tagokat aranyozott bronz emlékplakettel, míg a résztvevő mérnököket kamarai kitűzőkkel tüntette ki, ezzel is megköszönve az eddigi közös munkát.
A rendezvény egyúttal jótékony célt is szolgált, hiszen a HBVMK a Debreceni Talentumok Alapítványt is támogatta, mely a szakirányú képzésük iránt elkötelezett, szociálisan rászoruló tehetséges fiatal mérnökhallgatókat segíti ösztöndíjjal, tárgyi eszközökkel és mentorálással.
A gasztronómiai élményről a kiváló borokkal kísért svédasztalos vacsora finomságai gondoskodtak, melyek között mindenki megtalálhatta a kedvenc fogását. A gálavacsorát a baráti beszélgetések mellett színvonalas műsorok tették felejthetetlenné, ahol a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának előadói, a Csokonai Színház művészei, valamint Heit Lóri és bandája szórakoztatták az ünneplő közönséget. A zenekar most is az Il Silencióval búcsúzott az összegyűltektől, akiket a Hajdú-Bihar Vármegyei Mérnöki Kamara szeretettel vár következő rendezvényére, a 2025. február 8-án megrendezésre kerülő 33. mérnökbálra is.
Csiba Krisztina