5° C
Ma 2024. november 21., csütörtök, Olivér napja van.
5° C
Ma 2024. november 21., csütörtök, Olivér napja van.

Bejelentkezés

e-Mérnök Rendszer



Letöltés
MMK Középtávú stratégia
2021-2025


Főoldal 5 egyetemes 5 Megújul a Mol és a Miskolci Egyetem együttműködése

Megújul a Mol és a Miskolci Egyetem együttműködése

nov 20, 2020 | egyetemes

A Miskolci Egyetem és a Mol 5 évre szóló stratégiai keretmegállapodást írt alá, amely új, mindkét fél számára előnyös elemekkel bővíti a már meglévő együttműködést.

 

A megállapodás kiterjed a kutatás-fejlesztés-innováció, a hulladékgazdálkodás, az oktatás, a szakemberképzés, a továbbképzés, valamint az utánpótlás területeire. A kutatás-fejlesztés-innováció (K+F+I) keretein belül kiemelt cél az ipari-egyetemi tudástranszfer létrehozása. A partnerek összehangolják az ipari igényeket és az egyetem által nyújtott lehetőségeket, megosztják a rendelkezésre álló infrastruktúrákat, ezáltal elősegítik az innovatív megoldások ipari hasznosíthatóságát. Az egyetem és a Mol szakemberei a munkába bevonják az egyetemen működő Korszerű Anyagok és Intelligens Technológiák Felsőoktatási és Ipari Együttműködési Központot (FIEK).

Az innovatív kutatási területek között szerepel egyebek mellett a geotermikus energiában rejlő lehetőségek kiaknázása vagy a hidrogén, mint lehetséges új energiahordozó vizsgálata, a szén-dioxid-leválasztás -hasznosítás és -tárolás rendszerének kidolgozása, valamint a körforgásos gazdaság technológiáinak kutatása, fejlesztése, különös tekintettel a hulladékfeldolgozási technológiák kidolgozására.

Az oktatás, szakemberképzés, továbbképzés területén kötött megállapodás a középiskolai utánpótlás mellett elsősorban a Miskolci Egyetem gépészmérnöki és informatikai karán működő Mol petrolkémia tanszék, illetve az egyetem műszaki földtudományi karán működő Mol intézeti tanszék további együttműködési lehetőségeire koncentrál. Foglalkozik az egyetemi duális és kooperatív képzési lehetőségekkel, a már meglévő képzések továbbfejlesztésével és az üzleti igényekre reflektáló új képzések indításával is.

A közleményben Világi Oszkár, a Mol csoport innovatív üzletágak és szolgáltatások ügyvezető igazgatója hangsúlyozta: a nagyvállalatoknak feladata és egyben felelőssége is, hogy rendelkezésre álló eszközeikkel segítsék az egyetemeket és ezzel együtt támogassák a jövő szakembereit. A stratégiai együttműködés keretében a Mol anyagilag is támogatja a Miskolci Egyetemet, illetve több Mol-os szakember is oktat az egyetemen. Cél, hogy a meglévő tudományos és kutatás-fejlesztési kompetenciákat a hagyományos kőolajbányászat mellett az innovatív technológiákban és a körforgásos gazdaság technológiáinak kidolgozásában is egyre inkább használják – emelte ki. (MTI)

 

kamarai hírekkiemelt kamarai hírek

Műszaki Értelmiség Napja, Debrecen

A Hajdú-Bihar Vármegyei Mérnöki Kamara – a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Építőmérnöki Kar, valamint a Magyar Tudományos Akadémia DAB Műszaki Szakbizottsága közreműködésével – a Magyar Mérnöki Kamara védnöksége alatt október 15-én konferenciát...

kitekintő

New Yorkban lebegő úszómedencét építenek a Brooklyn hídnál

Hamarosan egy különleges úszómedence lesz New York új attrakciója, melyet a 35-ös mólónál építenek meg Manhattan Lower East Side-ja közelében, a Brooklyn hídnál. Ám a megvalósítás előtt a biztonságos úszás megteremtése érdekében, a város az állammal közös...

digitális mérnök újság


Mérnökigazolvány
Kamarai kedvezmények


Keresés

Melyik kategórián belül szeretne keresni?(Kötelező)